PIKNIK „UCZTA U CHROBREGO”
W niedzielę 6 lipca Park Edukacyjny Muzeum Historii Polski zamieni się w średniowieczną osadę. W ramach Dnia Cytadeli zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie plenerowe „Uczta u Chrobrego” – pełne historii, muzyki, zabawy i edukacji. W programie warsztaty rzemieślnicze, gra terenowa, pokazy wojów, spektakle, finał Rankingu Królów Polski, a na zakończenie – energetyczny koncert z udziałem znakomitych gości!
Strefa warsztatowa – doświadcz średniowiecza
-
Warsztaty rzemieślnicze: pisanie piórem, przetwórstwo zbożowe z pokazem dawnych urządzeń, kuźnia ze zbrojownią, warsztat tkacki, stanowisko zielarskie, garncarstwo oraz kuchnia średniowieczna z wypiekiem podpłomyków
-
Pokazy historyczne: walki wojów z czasów Bolesława Chrobrego
-
Gry i zabawy: przeciąganie liny, kubb – średniowieczna gra zręcznościowa
-
Warsztaty taneczne: pokazy i nauka tańców dawnych
Strefa edukacyjna – Dwór Królewski
-
Warsztaty zdobienia korony
-
Biżuteria i stroje z epoki
-
Przemówienia królów i królewski tron do zdjęć
-
Gra terenowa z finałem w tej strefie – uczestnicy, którzy ukończą zadania, otrzymają pamiątkową monetę: denar Bolesława Chrobrego wybity własnoręcznie
Foto-budka
Zrób sobie pamiątkowe zdjęcie w średniowiecznej stylizacji i poczuj się jak król lub królowa dawnych czasów!
Tajemnice Cytadeli – spacer historyczny
Odkryjcie mniej znane oblicze Cytadeli Warszawskiej – przestrzeni, gdzie monumentalna przeszłość spotyka się z zielonym spokojem parkowych alei. Przewodnik poprowadzi uczestników przez historię Cytadeli – od czasów carskich, przez okupację, aż po współczesność.
Spacery odbędą się o godz. 12:00 i 14:00. Zbiórka w Holu Głównym Muzeum.
Uwaga! Brak Biletów!
Spektakl „Bolesław Chrobry” w wykonaniu Teatru Wolandejskiego
Pełna humoru, przygód i barwnych postaci opowieść o pierwszym królu Polski – jego koronacji, codziennych obowiązkach i życiu w średniowiecznym grodzie. Spektakl „Bolesław Chrobry” to atrakcyjna propozycja dla najmłodszych widzów, która w przystępny i angażujący sposób przybliża historię jednego z najważniejszych władców Polski.
Przedstawienia odbędą się o godz. 13:00 i 15:00 w Amfiteatrze przy budynku Muzeum Historii Polski.
Wstęp wolny, bez konieczności rezerwacji.
Aleja Muzeów
Odwiedź namioty informacyjno-warsztatowe muzeów związanych z epoką średniowiecza. Swoją obecność potwierdziły:
Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku, Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Narodowe we Wrocławiu.